مجله

پلنر تحصیلی چیست؟

پلنر تحصیلی

معرفی انواع دفتر پلنر

پلنر تحصیلی همان چیزی است که برای برنامه ریزی دقیق کارهای خود به آن نیاز دارید تا بتوانید به امورات خود نظم ببخشید. در فانتزی شاپ حانیا با توجه به استقبال بسیار خوبی که از دفتر پلنر ها شده و با توجه به خواسته شما مشتریان عزیز نسبت به استفاده از دفترهای برنامه ریزی، سعی کرده ایم تا بهترین خرید پلنر را تجربه کنید. پلنر یا دفتر برنامه ریزی یک روشی عالی برای نظم بخشیدن و هدفمند کردن هر چیزی است که در زندگی با آن سر و کار دارید از لیست وظایف گرفته تا لیست خرید روزانه و اهداف را شامل می شود تا با برنامه ریزی دقیق پیش بروید.در پلنرهای تحصیلی بخشی نیز برای دبیران و یا والدین در نظر گرفته میشود تا روند پیشرفت دانش آموز و یا درصد موفقیتش را در به پایان رساندن یا عدم تمام کردن برنامه های مشخص شده در پِلن نشان دهند.

 کاربرد پلنر یا دفتر برنامه ریزی چیست؟

از کاربردهای پلنر تحصیلی میتوان به  موارد زیر اشاره کرد :

1-سازماندهی  کارهای روزانه، هفتگی، ماهانه و سالانه

2- افزایش راندمان کارهایی که در طول روز انجام می دهید

3- مدیریت زمان را به شیوه ای عالی یاد می گیرید

4-هدفمند شدن سبک زندگیتان

ویژگی های یک پلنر خوب :

از ویژگی های دفترهای پلنر میتوان به موارد زیر  اشاره می کنیم:

پلنر روزانه:

خرید پلنر روزانه برای کسانی مناسب است که عادت دارند تمامی کارهای روزانه با ذکر دقیق ترین جزئیات مشخص کنند. البته توجه داشته باشید که از ویژگی های پلنر از نوع روزانه که معمولا در فرمت A5 و A6 طراحی می شوند این است که فقط برای برنامه ریزی کارهای عادی روزمره نیستند بلکه می توان از آن برای مشخص کردن میزان مخارج، برنامه ورزشی روزانه، قرارهای کاری و غیره نیز استفاده کرد که نشانه چند کاربردی بودن آنهاست.

پلنر هفتگی:

در خرید پلنر تحصیلی هفتگی برای کسانی مناسب است که فقط عادت به ذکر کارهایی که باید انجام دهند داشته و قصد نوشتن جزئیات را ندارند. طراحی این مدل ها معمولا به این شکل است که در سمت راست جدول روزهای هفته ذکر شده و در سمت چپ نیز اهداف و برنامه ریزی های خود را می نویسید که به پلنرهای جیبی نیز معروف هستند .

پلنر سالانه یا تقویم پلنری:

دفتر برنامه ریزی سالانه د برای کسانی مناسب است که یکسری اهداف کلی را قصد دارند برای خودشان مشخص کنند که در هر ماه می توانید آن را جداگانه تعیین کنید. به عنوان مثال مشخص می کنید که در این ماه قصد دارید  وزن کم کنید، به برنامه مطالعاتی خود برسید، قرارداد کاری مهمی ببندید و غیره.

پلنر تحصیلی:

همانطور که شاید از اسم آن هم مشخص باشد ویژگی این نوع پلنر این است که مخصوص دانش آموزان مقاطع مختلف تحصیلی، دانشجویان و کسانی است که کنکور را در پیش دارند و باید برنامه ریزی بسیار دقیق و منسجمی انجام دهند. ویژگی شاخص و متمایز کننده این نوع دفتر برنامه ریزی با نوع جیبی یا هفتگی این است که در آن لیست دروس، برنامه ریزی روزانه با ذکر ساعت، جمع بندی برنامه هفتگی و غیره در آن مشخص شده که فوق العاده مناسب برنامه ریزی درسی است.

پلنر فانتزی:

از انواع دفتر پلنر که مختص کودکان ابتدایی یا پیش دبستانی است که والدین قصد دارند از همین ابتدا برنامه ریزی صحیح و منسجم و منظم کار کردن را به آنها آموزش دهند. از ویژگی این نوع پلنرها می توان به برنامه ریزی روزانه و جدول روزهای هفته اشاره کرد.

 محصولات رنگی رنگی شاپ

ما در فانتزی شاپ حانیا با ارائه بهترین و متنوع ترین پلنرها از معتبرترین برندهای بازار سعی کرده ایم تا نیاز تمام سلایق را برطرف کرده و رضایت خاطر شما عزیزان را جلب کنیم . هم اکنون یکی از پر طرفدارترین پلنرهای بازار پلنر رنگی رنگی شاپ است

که در بازار فروش خوبی دارد که میتوانید انواع این پلنر را در فروشگاه اینترنتی فانتزی شاپ حانیا  تهیه کنید.

 

 

3 دیدگاه در “پلنر تحصیلی چیست؟

 1. احمد گفت:

  من همیشه پلنر های رنگی رنگی استفاده میکنم عالین

  1. keydesign گفت:

   هرمدل از پلنر های رنگی رنگی که خواستید توی فروشگاه ما موجود هست

  2. hanie shirsefat گفت:

   خیلی ممنونم از نظر شما دوست عزیز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

13 + چهارده =